RSS
piątek, 19 maja 2017

Kartka powstała na prośbę koleżanki. Użyłam szablonu kielicha pobranego z internetu, trochę perełek w dwóch wielkościach, wstążki, puchnące farbki i powstała taka oto kartka.

IMG_20170515_065311

Prosta i efektowna praca plastyczna.

Potrzebne będą:

- niebieska kartka;

- gałązka,

- papier biały lub różowy;

- bibuła;

- klej biurowy i wikol;

- dziurkacz kwiatek

Dziurkaczem wycinamy kwiatki w wybranym kolorze, z bibuły robimy kulki i przyklejamy w środek kwiatka, płatki podnosimy do góry. Gałązkę przyklejamy do kartki wikolem, następnie w wybranych miejscach doklejamy kilka kwiatków. Gotowe.

IMG_20170323_162126

niedziela, 12 marca 2017

Wszyscy szyją, więc i ja uszyłam. Wyglądają całkiem fajnie, robota szybka. Myślę, żeby spróbować uszyć takie z dziećmi, zobaczymy :-).

tulipany1

20:02, ania_matej
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 lutego 2017

Dzisiaj tak na szybko jesienna i zimowa sala lekcyjna. Zapraszam do oglądania zdjęć. Dekorację oraz salę dzielę z koleżanką.

 

19:44, ania_matej
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 grudnia 2016

Dawno mnie nie było, ale teraz mam nadzieję nadrobić powoli zaległości. Zaczniemy od jesiennej prostej pracy, bazowałam w niej na gotowych materiałach znalezionych w internecie. Starsze dzieci same wycinały drzewo i listki, młodsze malowały drzewo i doklejały wycięte już listki.

drzewkolistki

drzewo_gotowe

09:23, ania_matej
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 listopada 2016

Napiszę tak... lubię to! Praca plastyczna, która zarówno dzieciom w przedszkolu, jak i w szkole dała pełną satysfakcję i mnóstwo zabawy.

Potrzebne będą: białe kartki z bloku technicznego, wydrukowane szablony dzieci z parasolem, farby, czarny marker, ja używałam też kalki.

Młodsze dzieci chlapały kartki farbą, potem naklejały przygotowane - wydrukowane i wycięte przez mnie czarne sylwety z parasolami.

Starsze dzieci natomiast zaklejały taśmą malarską odrysowane na kartce sylwety, następnie chlapały farbą robiąc deszcz, na koniec poprawiały zarys sylwety markerem i środek malowały czarną farbą.

deszcz

deszcz2

Pracę plastyczną wykonywały dzieci z klasy 2. Większości dzieci wykonanie pracy nie sprawiło problemu ;-). 

Potrzebne będą strony z gazet w odcieniach brązu, klej, niebieski papier i nożyczki, suche pastele.

Z gazet dzieci wycinają paski różnej długości i grubości i układają z nich drzewo, następnie przyklejają na przygotowaną kartkę. Po naklejeniu drzewa, wycinają listki oraz dodają ziemię. Na końcu można dorysować lubiane przez dzieci ozdobniki, moim zdaniem uroku dodaje dorysowany suchą pastelą wiatr.

 

 

20:55, ania_matej
Link Komentarze (1) »
sobota, 01 października 2016

Zaczęła się szkoła, jesień i pierwsze dekoracje. Od jakiegoś czasu nie robię już stu tysięcy małych rzeczy tylko powiększam szablony np. do formatu A0, rozrysowuję na części, duże bloki kolorowe i do dzieła. Efekt jest, a duże robi się łatwiej niż malutkie ;-).

IMG_20160902_180019

środa, 07 września 2016

Długo myślałam, podejść było kilka, bo jakoś brakowało pomysłu, ale jak już złapałam wenę to poszło szybko. Najpierw kartka na 40 -te urodziny. Kwiaty wycięte z szablonu, w środku zwinięte paseczki, listki to wycięty trójkąt złożony w harmonijkę, 40 wycięta z brokatowego papieru i napis...

14

Kartka na Chrzest Św. ta też prosta w wykonaniu, może trochę "niedopracowana" ale niestety robiona na ostatnią chwilę...

I kartki świąteczne, robione jako dodatek do czekoladowych jajek..

 

środa, 29 czerwca 2016

Zaczęły się wakacje, dlatego też trzy letnie już inspiracje.

"Lody" - stemplowanie z użyciem wałeczka farbą wymieszaną z pianką do golenia, rożek to trójkąt wycięty z papieru i ozdobiony kratą dorysowaną kredką.

"Na morzu" - woda i słońce zostały zrobione z kawałków porwanego papieru w odpowiednim kolorze i naklejone na kartkę, statek zrobiony został poprzez złożenie papieru w odpowiedni sposób, ptaki dorysowane kredką.

"Rybki" - kartka pomalowana niebieską farbą, na dole przyklejona kolorowa sól do kąpieli i kasza. Wodorosty zostały wycięte z zielonego papieru, a ryba z foremki do babeczki.

rybki

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
O autorze