RSS
sobota, 01 października 2016

Zaczęła się szkoła, jesień i pierwsze dekoracje. Od jakiegoś czasu nie robię już stu tysięcy małych rzeczy tylko powiększam szablony np. do formatu A0, rozrysowuję na części, duże bloki kolorowe i do dzieła. Efekt jest, a duże robi się łatwiej niż malutkie ;-).

IMG_20160902_180019

środa, 07 września 2016

Długo myślałam, podejść było kilka, bo jakoś brakowało pomysłu, ale jak już złapałam wenę to poszło szybko. Najpierw kartka na 40 -te urodziny. Kwiaty wycięte z szablonu, w środku zwinięte paseczki, listki to wycięty trójkąt złożony w harmonijkę, 40 wycięta z brokatowego papieru i napis...

14

Kartka na Chrzest Św. ta też prosta w wykonaniu, może trochę "niedopracowana" ale niestety robiona na ostatnią chwilę...

I kartki świąteczne, robione jako dodatek do czekoladowych jajek..

 

środa, 29 czerwca 2016

Zaczęły się wakacje, dlatego też trzy letnie już inspiracje.

"Lody" - stemplowanie z użyciem wałeczka farbą wymieszaną z pianką do golenia, rożek to trójkąt wycięty z papieru i ozdobiony kratą dorysowaną kredką.

"Na morzu" - woda i słońce zostały zrobione z kawałków porwanego papieru w odpowiednim kolorze i naklejone na kartkę, statek zrobiony został poprzez złożenie papieru w odpowiedni sposób, ptaki dorysowane kredką.

"Rybki" - kartka pomalowana niebieską farbą, na dole przyklejona kolorowa sól do kąpieli i kasza. Wodorosty zostały wycięte z zielonego papieru, a ryba z foremki do babeczki.

rybki

czwartek, 26 maja 2016

Potrzebne będzie:

- koło z materiału o średnicy 20 cm

- igła i nitka

- wata

- patyczek do szaszłyków

- zielona bibuła lub flizelina i filc

 

Z materiału wycinamy koło, które przecinamy na połowę. Połówkę koła składamy ponownie na pół lewą stroną do góry. Zszywamy równy bok.  Odwracamy na prawą stronę. Zaokrąglony bok obszywamy dookoła ściegiem fastryg-owym i wypychamy wnętrze tulipana watą, ściągamy nitkę. Patyczek owijamy zielonym materiałem, doklejamy liść wycięty z filcu. Na końcu wkładamy patyczek do wnętrze tulipana i zszywamy ciasno nitką. Całość zajmuje około 20 minut. 


tulipany_2

16:05, ania_matej
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 maja 2016

Łatwa w wykonaniu i efektowna kartka na życzenia. Najtrudniejsza jest sukienka do zrobienia z kwadratowej kartki papieru - jak ją wykonać można zobaczyć w filmikach na YouTube. Gotową sukienkę ozdobiłam białymi kropeczkami - zrobiłam je patyczkiem do szaszłyków i białą farbką - oraz dokleiłam czarne małe kółeczko z filcu, które wcześniej ponacinałam. Sukienkę przykleiłam na białą kartkę. Na kartce spodniej odrysowałam czarnym cienkopisem większy kwadrat, w którego środek wkleiłam białą kartkę z naklejoną sukienką. Na koniec napis i gotowe.

karta

niedziela, 01 maja 2016

 

Ponownie mam propozycję na prostą pracę plastyczną, którą można zrobić z dziećmi w różnych grupach wiekowych.

Potrzebne materiały:

- makaron muszelki duże;

- farby plakatowe lub akwarele, pędzelki;

- plastelina;

- zielona kartka;

- nożyczki;

Zaczynamy od pomalowania makaronowej muszelki według pomysłu dzieci. Krok drugi to wycięcie z zielonego papieru liścia, na którym umieścimy naszego ślimaka. Następnie z plasteliny robimy ciało ślimaka, wyciągamy czółki i doklejamy oczka oraz buźkę.

 

 

Młodsze dzieci pewnie będą potrzebowały trochę pomocy przy zrobieniu oczek, ale wszystkie samodzielnie pomalują muszle oraz pobawią się plasteliną.

 

Prosta praca do wykonania w szkole i w przedszkolu.

Potrzebne będą:

- wydrukowany obrazek

- pastele (suche lub olejne)

- czerwony papier

- nożyczki

- klej

Obrazek kolorujemy, im więcej kolorów tym lepszy efekt. Następnie z czerwonego papieru wycinamy dwa cienkie paski (z formatu A4 przez cała długość) - szerokość do 2 cm, paski składamy w harmonijkę i puszczamy, na końcówkę no możemy wyciąć i dokleić stopy bociana. Z papieru złożonego na pół wycinamy dziób w kształcie trójkąta. Wszystkie elementy doklejamy i praca gotowa.

bocian

Bociany szkolne - 1 klasa

bociany1

Bociany przedszkolne - Grupa 3-4 latków

13012618_1087944231246594_8304889297909247900_n

niedziela, 03 kwietnia 2016

Na dwa fronty więc trochę się działo - zimowo i wiosennie ;-).

71

Bocian - znalazłam kolorowankę, powiększyłam do formatu A0, rozrysowałam, wycięłam i gotowe.

81

51

Jaskółki wykonane sama korzystając z dostępnych w internecie szablonów. Chmurki to prace dzieci: rysowały na podwójnym bloku kształt chmurki, wycinały, po zszyciu zszywaczem wypychały środek watą i wyklejały nią boki chmurki.61

Dekoracja na przedstawienie szkolne

12

26

37

 

Fajna i efektowna praca. Wystarczy przygotować białą kartkę, 3 kartki w odcieniach brązu oraz 3 kartki w odcieniu zieleni, małe czerwone kółka. Zaczynamy od porwania brązowego papieru na paski, przyklejamy je na kartce poziomo zaczynając od dołu do 1/3 wysokości, kartki powinny wchodzić pod siebie. Następnie tniemy zielony papier na paski i przyklejamy paski pionowo, ułożenie dowolne, mogą się krzyżować, mogą być różnej długości. Na końcu na kartkę doklejamy czerwone kółka - nasze biedronki, którym dorysowujemy kropki, głowy i nóżki i praca gotowa. ;-)

42

wtorek, 08 marca 2016

Dzisiaj prosty zajączek wykonany z kwadratowej kartki.

1.

11

2. 
23

3. 

4.

5. 

6.

7. 

8. 

9.

10. 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
O autorze