RSS
niedziela, 05 lutego 2017

Dzisiaj tak na szybko jesienna i zimowa sala lekcyjna. Zapraszam do oglądania zdjęć. Dekorację oraz salę dzielę z koleżanką.

 

19:44, ania_matej
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 grudnia 2016

Dawno mnie nie było, ale teraz mam nadzieję nadrobić powoli zaległości. Zaczniemy od jesiennej prostej pracy, bazowałam w niej na gotowych materiałach znalezionych w internecie. Starsze dzieci same wycinały drzewo i listki, młodsze malowały drzewo i doklejały wycięte już listki.

drzewkolistki

drzewo_gotowe

09:23, ania_matej
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 listopada 2016

Napiszę tak... lubię to! Praca plastyczna, która zarówno dzieciom w przedszkolu, jak i w szkole dała pełną satysfakcję i mnóstwo zabawy.

Potrzebne będą: białe kartki z bloku technicznego, wydrukowane szablony dzieci z parasolem, farby, czarny marker, ja używałam też kalki.

Młodsze dzieci chlapały kartki farbą, potem naklejały przygotowane - wydrukowane i wycięte przez mnie czarne sylwety z parasolami.

Starsze dzieci natomiast zaklejały taśmą malarską odrysowane na kartce sylwety, następnie chlapały farbą robiąc deszcz, na koniec poprawiały zarys sylwety markerem i środek malowały czarną farbą.

deszcz

deszcz2

Pracę plastyczną wykonywały dzieci z klasy 2. Większości dzieci wykonanie pracy nie sprawiło problemu ;-). 

Potrzebne będą strony z gazet w odcieniach brązu, klej, niebieski papier i nożyczki, suche pastele.

Z gazet dzieci wycinają paski różnej długości i grubości i układają z nich drzewo, następnie przyklejają na przygotowaną kartkę. Po naklejeniu drzewa, wycinają listki oraz dodają ziemię. Na końcu można dorysować lubiane przez dzieci ozdobniki, moim zdaniem uroku dodaje dorysowany suchą pastelą wiatr.

 

 

20:55, ania_matej
Link Komentarze (1) »
sobota, 01 października 2016

Zaczęła się szkoła, jesień i pierwsze dekoracje. Od jakiegoś czasu nie robię już stu tysięcy małych rzeczy tylko powiększam szablony np. do formatu A0, rozrysowuję na części, duże bloki kolorowe i do dzieła. Efekt jest, a duże robi się łatwiej niż malutkie ;-).

IMG_20160902_180019

środa, 07 września 2016

Długo myślałam, podejść było kilka, bo jakoś brakowało pomysłu, ale jak już złapałam wenę to poszło szybko. Najpierw kartka na 40 -te urodziny. Kwiaty wycięte z szablonu, w środku zwinięte paseczki, listki to wycięty trójkąt złożony w harmonijkę, 40 wycięta z brokatowego papieru i napis...

14

Kartka na Chrzest Św. ta też prosta w wykonaniu, może trochę "niedopracowana" ale niestety robiona na ostatnią chwilę...

I kartki świąteczne, robione jako dodatek do czekoladowych jajek..

 

środa, 29 czerwca 2016

Zaczęły się wakacje, dlatego też trzy letnie już inspiracje.

"Lody" - stemplowanie z użyciem wałeczka farbą wymieszaną z pianką do golenia, rożek to trójkąt wycięty z papieru i ozdobiony kratą dorysowaną kredką.

"Na morzu" - woda i słońce zostały zrobione z kawałków porwanego papieru w odpowiednim kolorze i naklejone na kartkę, statek zrobiony został poprzez złożenie papieru w odpowiedni sposób, ptaki dorysowane kredką.

"Rybki" - kartka pomalowana niebieską farbą, na dole przyklejona kolorowa sól do kąpieli i kasza. Wodorosty zostały wycięte z zielonego papieru, a ryba z foremki do babeczki.

rybki

czwartek, 26 maja 2016

Potrzebne będzie:

- koło z materiału o średnicy 20 cm

- igła i nitka

- wata

- patyczek do szaszłyków

- zielona bibuła lub flizelina i filc

 

Z materiału wycinamy koło, które przecinamy na połowę. Połówkę koła składamy ponownie na pół lewą stroną do góry. Zszywamy równy bok.  Odwracamy na prawą stronę. Zaokrąglony bok obszywamy dookoła ściegiem fastryg-owym i wypychamy wnętrze tulipana watą, ściągamy nitkę. Patyczek owijamy zielonym materiałem, doklejamy liść wycięty z filcu. Na końcu wkładamy patyczek do wnętrze tulipana i zszywamy ciasno nitką. Całość zajmuje około 20 minut. 


tulipany_2

16:05, ania_matej
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 maja 2016

Łatwa w wykonaniu i efektowna kartka na życzenia. Najtrudniejsza jest sukienka do zrobienia z kwadratowej kartki papieru - jak ją wykonać można zobaczyć w filmikach na YouTube. Gotową sukienkę ozdobiłam białymi kropeczkami - zrobiłam je patyczkiem do szaszłyków i białą farbką - oraz dokleiłam czarne małe kółeczko z filcu, które wcześniej ponacinałam. Sukienkę przykleiłam na białą kartkę. Na kartce spodniej odrysowałam czarnym cienkopisem większy kwadrat, w którego środek wkleiłam białą kartkę z naklejoną sukienką. Na koniec napis i gotowe.

karta

niedziela, 01 maja 2016

 

Ponownie mam propozycję na prostą pracę plastyczną, którą można zrobić z dziećmi w różnych grupach wiekowych.

Potrzebne materiały:

- makaron muszelki duże;

- farby plakatowe lub akwarele, pędzelki;

- plastelina;

- zielona kartka;

- nożyczki;

Zaczynamy od pomalowania makaronowej muszelki według pomysłu dzieci. Krok drugi to wycięcie z zielonego papieru liścia, na którym umieścimy naszego ślimaka. Następnie z plasteliny robimy ciało ślimaka, wyciągamy czółki i doklejamy oczka oraz buźkę.

 

 

Młodsze dzieci pewnie będą potrzebowały trochę pomocy przy zrobieniu oczek, ale wszystkie samodzielnie pomalują muszle oraz pobawią się plasteliną.

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
O autorze